Tennengebirge 2010

Działalność we wschodniej części masywu Tennengebirge w tym roku skupiona była tradycyjnie na jaskini JackDaniel's. Akcje eksploracyjne prowadzone były z nowego biwaku, przeniesionego z korytarza przy Studni Deszczu (-240m) do korytarza w Pętli Analogu (-290m). Już pierwsza akcja przyniosła ciekawe odkrycia - ponad 80 m wywspinanych progów powyżej Szrenicy, silny przewiew w korytarzach i kilka nowo otwartych problemów.
Dalsze akcje poszły z nieco mniejszym impetem, ale skierowane były bardziej na pomiary odkrytych nowości i eksplorację błotnych labiryntów w dół z Sali Nie Dla Emerytów. Pod koniec wyprawy wspinany był komin i ciasny meander na przodku za progami, ale doprowadził do zamknięcia kolejnej pętli korytarza. W sumie podczas tegorocznej działalności odkryliśmy i pomierzyliśmy ponad 700 m korytarzy w JakDaniel's, co dało łączną długość jaskini 6130 m i oczywiście to nie koniec. Ponadto pomierzonych zostało kilka nowych, niewielkich jaskiń. Na koniec, już we wrześniu, sypnęło śniegiem w niespotykanej o tej porze ilości - po kolana, co zadecydowało o zakończeniu działań w górach i jaskiniach. Za rok powrót.
   Uczestnicy: Wit Dokupil - kiero, Jarek Blinkiewicz, Przemek Chmielowiec, Marcin Furtak, Irena Gabriel, Rajmund Kondratowicz, Albert Kościński, Franek Kramek, Tomek Krotowski, Magda i Piotr Kwiatkowscy, Darek Sawicz, Piotr Szukała, Łukasz Wójtowicz, Renata Wcisło, Maja Furtak oraz gościnnie: Irek Królewicz, Mietek i Michał Królewicz, Tomek Kuźnicki, Gosia, Marta i Marek Sawiccy, Ewa i Rafał Brzescy.