Krótko o Lądku-Zdroju

 

W zeszłym tygodniu odbył się Festiwal Górski im. Andrzeja Zawady w Lądku-Zdroju, na który wybrałam się ja (Marta) i Karol Borejszo.

Nie będę się rozpisywać jak niepowtarzalna panowała atmosfera, ilu niezwykłych gości można było spotkać itd. to przeczytacie w każdej innej relacji. Tu będzie bardzo krótko i zwięźle...

Festiwal możemy uznać za udany. Łącznie byliśmy na kilkunastu filmach, spotkaniach i warsztatach. Mimo, że program był bardzo napięty, udało nam się być na każdym spotkaniu związanym z tematyką jaskiniową. Uczestniczyliśmy również w kilku panelach dyskusyjnych m.in. na bardzo gorący temat Narodowej Zimowej Wyprawy na K2 czy Tomasza Mackiewicza. 

Dodatkowo Karol Borejszo wystartował w biegu BRUBECK MOUNT EVEREST RUN - imprezie organizowanej przez Fundację Bieg Rzeźnika w ramach Festiwalu. Z wynikiem 42'12" w klasyfikacji ogólnej zajął 14 miesjce, natomiast w swojej kategorii wiekowej stanął na podium na miejscu trzecim. Trasa rozciągała się na 8848 m (tyle co wysokość Mount Everest), najniższy punkt znajdował się na poziomie 454 m n.p.m., a najwyższy - 748 m n.p.m.

Zdjęcia znajdziecie na facebookowej stronie Festiwalu: https://www.facebook.com/PrzegladFilmowGorskich/

Marta