Majòwka 2017 w Morawskim Krasie z udziałem Speleoklubu Bobry Żagań, Speloklubu Gawra Gorzòw, Jeleniogòrskiego Klubu Jaskiniowego i Wałbrzyskiego Klubu Gòrskiego i Jaskiniowego - speleobanda grasuje :)

Majówka grotołazów 2017

Kwietnio-Majówka w Moravskim Krasie: kilka jaskiń, trochę rowerowania, posiadówy przy ogniu i takie tam... :)

Opublikowany przez Speleoklub Bobry na 5 maja 2017

Góry Izerskie, 19-20 marca 2016 r.

Nie skiturowy, bo w tym roku na biegówkach ze względu na lokalizację w Izerach. W rajzie udział wzięło 13 osób z czterech klubów: żagańskiego, wałbrzyskiego, jeleniogórskiego i gorzowskiego. Trasa liczyła pierwszego dnia ponad 20km, drugiego około 10km. Dodatkowymi atrakcjami była wieczorna sauna w Orlu i poranne morsowanie w granicznej rzece Izera. Bilans imprezy: kilka debiutów na nartach biegowych, dwie złamane narty, dwa debiuty morsowania, wszyscy zadowoleni.

Czytaj więcej...

Kolejna (szósta?) próba zjechania na dno 501 m głębokości studni jaskiniowej Brezno pod Velbom miała miejsce w styczniu 2010r. Niestety znów okazało się to niemożliwe z powodu korka śnieżno-lodowego zamykającego studnię na głębokości -380 m. Po zreporęczowaniu studni pozostało tylko mieć nadzieję, że w przyszłości w końcu puści ...
Czytaj więcej...